Aa
تاریخ : چهارشنبه 21 اسفند 1398
کد 1515

اعتبار 40 میلیارد تومانی برای تجهیز تخت های ویژه درمان کرونا در تهران

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از تخصیص 40 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز تخت های ویژه درمان کرونا در استان تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران چندی قبل نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت تهران با حضور در دانشگاه علوم پزشکی تهران با رئیس این دانشگاه و معاونین دانشگاه علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی دیدار و گفتگو کرد.

در این جلسه اعلام شد که برای تجهیز 200 تخت بیمارستانی ویژه بیماران بدحال مبتلا به کرونا به 40 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم. با توجه به شرایط موجود موضوع به سرعت با استاندا تهران مطرح شد.

نعمت الله ترکی اعلام کرد: توجه به مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که به تائید رئیس جمهور محترم رسیده و به دلیل عدم امکان اختصاص و تامین اعتبار برای مصرف، پیشگیری و درمان بیماری کرونا و در اجرای ماده 78 قانون محاسبات کشور مصوب 1366 و همچنین بند 11 پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و عدم امکان انجام خرید و فعالیت های موضوعه با رعایت تشریفات مقرر و مقررات ناظر و فوریت موضوع مقرر شد از محل منابع در اختیار فرمانداران 16 شهرستان استان تهران سهم منابع ارزش افزوده  و سایر وجوه که قانونا مصرف آن به تشخیص فرمانداران پیش بینی شده به شهرستان های (ری-تهران-شهریار-ورامین-پاکدشت-فیروزکوه-دماوند-شمیرانات-قدس و ملارد اختصاص یافت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با بیان اینکه این اعتبار برای تجهیز و آماده سازی مراکز درمانی در اسرع وقت است اظهار کرد: اولویت کار در حال حاظر سلامت شهروندان تهرانی است و سازمان مدیریت این مهم را دنبال می کند.