Aa
تاریخ : چهارشنبه 4 دي 1398
کد 1450

ترکی: روستاهای 3 شهرستان تا پایان99 بهسازی می شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: تا پایان سال 99 تسهیلاتی که پرداخت می‌شود شامل قدس، شهریار و ملارد است تا بهسازی روستاهای آنها به پایان برسد .

به گزارش پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران نعمت‌الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در حاشیه یازدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران که با محوریت طرح‌های هادی روستایی و بازنگری محدوده‌ها و حریم روستا در استان تهران برگزار شد گفت: مقرر شد در بحث بهسازی و بازسازی روستاها برای اخذ تسهیلات بانکی شورای هماهنگی بانک‌های استان، جلسه‌ای با حضور استاندار تشکیل و نسبت به بازبینی و بازپرداخت تسهیلات و همین‌طور بررسی و راهکارهای پرداخت تسهیلات به خانواده‌های روستایی بررسی و نسبت به رفع مشکل آنها اقدام کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: تا پایان سال 99 تسهیلاتی که پرداخت می‌شود شامل قدس، شهریار و ملارد است تا بهسازی روستاهای آنها به پایان برسد و تا پایان برنامه ششم تمامی روستاهایی که نیاز به بهسازی و بازسازی دارند، به پایان برسد.

ترکی با اشاره به اینکه تهران 134 روستا دارد گفت: بانک‌ها باید در این خصوص تعامل و کمک بیشتری داشته باشند.

وی بیان داشت: تهران در سال 99 باید 80 هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد و آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خزانه دولت واریز کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: استان تهران با توجه به هزینه‌هایی که دارد در سرانه بودجه‌ای سهم کمتری داشته است.

ترکی بیان داشت: بازدیدی از شهرک صنعتی خاوران داشته‌ام که این شهرک حدود 300 هکتار است و شاید 5 تا 6 هکتار آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تکمیل کرده‌اند و مابقی آن هنوز رها شده است و بهتر است جلسه مشترکی در این خصوص گذاشته شود و فعالیت خارج از محدوده‌ای که در این محیط انجام می‌شود مورد بررسی قرار بگیرد.