Aa
تاریخ : دوشنبه 8 مهر 1398
کد 1379

اعطای تسهیلات کم‌بهره به شاغلان کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات تهران

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران از اعطای تسهیلات کم‌بهره به شاغلان کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران مرتضی رضایی در جلسه شورای اداری استان تهران با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها در راستای تکالیف قانونی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهم‌ترین اقدام توسعه دولت الکترونیک است که طبق قانون ششم همه دستگاه‌ها باید از این امکان جهت ارائه بهتر خدمات به مردم بهره‌برداری کنند.

وی بیان کرد: نخستین اقدام دستگاه‌ها پیوستن به مرکز تبادل ملی اطلاعات است و در واقع همه دستگاه‌ها باید استعلام اطلاعات خود را تنها از این طریق انجام دهند که ۴۶ دستگاه در این زمینه وظایف بیشتری دارند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران همچنین با تأکید بر وجود تبادل اطلاعات با حداکثر امنیت افزود: اقدام مهم در این راستا درگاه خدمات الکترونیک است که به صورت پایلوت در استان تهران انجام شده است.

رضایی سپس ضمن اشاره به برون‌سپاری خدمات قابل واگذاری به دفاتر پیشخوان دولت تصریح کرد: در حوزه اشتغال وزارت ارتباطات از محل منابع داخلی کسب‌وکارهایی که در بستر فناوری اطلاعات فعالیت دارند مشمول تسهیلات کم‌بهره می‌شوند.