Aa
تاریخ : دوشنبه 8 مهر 1398
کد 1376

یک درصد اعتبارات دستگاه‌های استان تهران به ورزش همگانی اختصاص یافت

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: برطبق قانون و همچنین جلوگیری از تضییع حقوق کارکنان دستگاه‌ها می‌توانند یک درصد اعتبارات دستگاه‌ها را صرف ورزش کارکنان کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران رضا گل‌محمدی در جلسه شورای اداری استان تهران با تأکید بر افزایش کارایی کارکنان دستگاه‌های مختلف استان اظهار داشت: بر طبق قانون و همچنین جلوگیری از تضییع حقوق کارکنان دستگاه‌ها می‌توانند یک درصد اعتبارات دستگاه‌ها را صرف ورزش کارکنان کنند.

وی با بیان اینکه ارزان‌ترین و قابل دسترس‌ترین اقدام برای ایجاد شادابی و نشاط ورزش است تصریح کرد: برای مردم تهران فقر حرکتی و نداشتن محیط مناسب به ورزش ضرورت توجه به ورزش‌های همگانی را دوچندان می‌سازد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران افزود: باید تمامی دستگاه‌ها اقداماتشان با هماهنگی ورزش و جوانان باشد و در شهر تهران باید توجه بیشتری به فرهنگ‌سازی در میان دستگاه‌های اداری صورت گیرد.

 گل‌محمدی سپس با بیان اینکه مسئولیت مدیریت ورزش‎های همگانی طی حکمی از سوی وزیر ورزش به استاندار سپرده شده است عنوان کرد: 6 میلیارد اعتبار هزینه‌ای و 10 میلیارد اعتبار تملک در تهران وجود دارد که تنها 2 دستگاه گزارش آن را ارائه کرده‌‎اند و تا پایان سال باید گزارش عملکرد سایر دستگاه‌ها نیز ارسال شود.